WYPRAWY ORGANIZOWANE PRZEZ PKA

Jeździmy w góry na całym świecie

Kategoria
Lokalizacja

Wyprawa na Aconcagua

 

glob

Kontynent

AMERYKA POŁUDNIOWA

mapa

Państwo

ARGENTYNA

pasmo górskie

Pasmo górskie

ANDY

czas trwania

Czas trwania

21 DNI

AconcaguaAconcaguaAconcaguaAconcagua

 

Głównym celem wyprawy jest zdobycie Aconcagua - najwyższego szczytu najrozleglejszych gór świata - Andów. Polskie tradycje alpinistyczne na tej pięknej górze sięgają okresu międzywojennego, kiedy to w 1934 r. Narkiewicz, Osiecki, Daszyński i Ostrowski, dokonali ósmego w historii wejścia na szczyt i pierwszego od strony wschodniej. My natomiast wybierzemy drogę klasyczną, która wiedzie na szczyt od północnego zachodu, a rozpoczyna się w Puente del Inca (2700 m). Program wyjazdu został tak ułożony, aby osiągnięcie zamierzonego celu było jak najbardziej prawdopodobne. Dzielić się on będzie na dwa etapy:
- etap I: Obejmuje podejście pod Aconcagua oraz aklimatyzację. W tym czasie postaramy się założyć obozy, z których ostatni będzie stał na wysokości około 5900 m.
- etap II: Składa się atak szczytowy, likwidacja poszczególnych obozów i powrót w doliny.
Samo wejście na Aconcagua nie przedstawia poważnych trudności technicznych. W pogodne lato można na nią wejść używając tylko kijów teleskopowych, bez konieczności używania innego sprzętu (raki, czekan). Jednak powszechnie wiadomo, że andyjskie lato jest bardzo kapryśne. Często wieją bardzo silne i zimne wiatry, które są źródłem odmrożeń. Również wysokość stwarzać może wiele problemów. Dlatego niezwykle ważna jest dobra aklimatyzacja! W Andach występuje bardzo suche powietrze, co zwiększa możliwość odwodnienia organizmu. Będziemy się kierować zasadą elastyczności - pamiętajmy, że działanie w górach uzależnione jest od wielu czynników (min. warunków pogodowych, samopoczucia uczestników), będziemy musieli więc "dopasować" się do konkretnej sytuacji.
Istotną sprawą jest posiadanie sprzętu dobrej klasy, w szczególności ciepłego puchowego śpiwora, kompletu z gore-texu, porządnych rękawic, kominiarki.

 

Zainteresowany?
Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się całą resztą.

+48 603 847 849

 

Program wyprawy

 

1 dzień - przylot do Santiago de Chile. Odpoczynek, zakupy, nocleg.
2 dzień - przejazd do Mendozy w Argentynie. Załatwienie permitów.
3 dzień - przejazd do Puente del Inca. Kąpiel w ciepłych źródłach. Przygotowanie depozytów na muły.
4 dzień - wejście do Parku Narodowego Aconcagua, marsz doliną Horcones. Nocleg w namiotach.
5 dzień - przybycie do bazy Plaza de Mulas na 4200 m. Założenie naszej bazy.
6 dzień - aklimatyzacja w bazie. Zwiedzanie okolicy - peniteny, schronisko.
7 dzień - początek akcji górskiej. Wynoszenie pierwszego depozytu w kierunku przeł. Kondorów.
8-17 dzień - okres wynoszenia depozytów, zakładania obozów, wyjścia na szczyt. Wszystko zależy od pogody i samopoczucia członków wyprawy.
18 dzień - likwidacja bazy na Plaza de Mulas i zejście do Puente del Inca.
19 dzień - powrót do Chile, do Santiago.
20 dzień - wycieczka nad Pacyfik.
21 dzień - powrót do kraju.

 

  • uzupełnić

 

 

  • uzupełnić

 

 

  • uzupełnić

 

 

Koszt obejmuje:

międzynarodowe ubezpieczenie, przejazdy na miejscu, muły do bc, noclegi w hotelikach, wyżywienie (zakupów dokonujemy na miejscu, gotujemy we własnym zakresie), opiekę doświadczonego kierownika wyprawy

 

Koszt nie obejmuje:

lotu, kosztów nadbagażu w samolocie, gazu, alkoholu, permitu na Aconcagua, wycieczek fakultatywnych, pobytu na chilijskiej rivierze

 

 

Najwyższa góra Ameryki Południowej, wybrzeże Oceanu Spokojnego, Santiago de Chile, niezwykli ludzie, niepowtarzalny klimat, oryginalna kultura.

 

Pobyt na dużych wysokościach, choroba wysokościowa, odmrożenia.

ZOBACZ wyprawę na PanAmerican Quest, podczas której najpierw zdobywamy aklimatyzację na ekwadorskich pięciotysięcznikach, a później w stylu alpejskim wchodzimy na Aconcaque.

Nasza pierwsza wyprawa na Aconcague odbyła się w 2001 roku. Od tamtej pory na szczycie stanęliśmy 24 razy. Dołącz do nas podczas kolejnego wejścia!

 

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Szczegóły wyprawy

Data rozpoczęcia 23-01-2023
Data zakończenia 15-02-2023
Dostępne miejsca 6
Koszt indywidualny 9.400zł
Koszt obejmuje międzynarodowe ubezpieczenie, przejazdy na miejscu, muły do bc, noclegi w tanich hotelikach, wyżywienie (zakupów dokonujemy na miejscu, gotujemy we własnym zakresie), opiekę doświadczonego kierownika wyprawy.
Koszt nie obejmuje lotu, kosztów nadbagażu w samolocie, gazu, alkoholu, permitu na Aconcagua, wycieczek fakultatywnych, pobytu na chilijskiej rivierze.
Kadra szkoleniowa Bogusław Magrel, Mariusz Gwóźdź, Paweł Kajzerek
Lokalizacja Aconcagua

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2022 Polski Klub Alpejski