Aconcagua 2022.

Zaraszamy na wyprawę do Ameryki Południowej, której celem będzie Aconcagua (6962 m). Do tej pory klub zorganizował 25 ekspedycji i tylko raz nie odniósł sukcesu. Wyprawa odbędzie się od 8 do 30 stycznia 2022 roku. Mile widziane dobre przygotwanie kondycyjne kandydatów. Piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dzwońcie: tel. 603847849.

Waldek Kowalewski

Annapurna i Dhaulagiri w jednym sezonie, siedem ośmiotysięczników na koncie, w tym Mount Everest i K2. To właśne najlepsza wizytówka Waldemara Kowalewskiego. Zapraszamy na prezentacje Waldiego w piątek, 12 listopada do schronischa ZHP na Głodówce, oczywiście podczas XXI Dni Lajtowych. 

Adam Bielecki

Miło jest nam poinformować, że jednym z gości XXI Dni Lajtowych będzie Adam Bielecki. Nie jest to pierwszy raz kiedy będziemy gościć Adama, ale nic w tym dziwnego, jego sukcesy w Karakorum i Andach Peruwiańskich zasługują na uwagę! Adam wystąpi w sobotni wieczór, 13 listopada, w schronisku ZHP na Głodówce. Zapraszamy.

Everest w Ząbkowicach

Oko w oko z Everestem - zapraszamy na prelekcję Bogusława Magrela, która odbędzie się 1 października, o godz. 18.00, w Domu Kultury, w Ząbkowicach Śląskich. Tematem spotkania będzie wejście na dach świata.

W Tatrach już jesień

Z Andów ruszyliśmy szkolić prosto w Tatry. Kto się nie stęsknił za piękną jesienią? Podobno góry jesienią są najszczersze, a przynajmniej tak mówią słowa piosenki. Czy są prawdziwe? Chyba tak!

Żegnamy Peru

Po zakończeniu akcji górskiej nasz zespół odwiedził Nazce oraz pustynie w Ica, stąd przez Paracas ekipa udała się do Limy. Pożegnalny posiłek na Plaza de Mayor i na lotnisko. Czas wracać do domu, ale niesamowite Peru na długo zostanie w naszej pamięci!

Chachani (6075 m) zdobyte!

Po pięciu godzinach nocnej akcji górskiej udało się wejść na wierzchołek Chachani! Śniegu było całkiem sporo, szczególnie nad ranem temperatura nie rozpieszczała, ale wszyscy zameldowali się na szczycie! Gratulacje!

Nie tylko góry

Dziś dla odmiany zamiast maszerować, postanowiliśmy pojeździć na rowerach po andyjskim płaskowyżu, którego wysokość przekracza 5000 m. Wszystko zakończyliśmy 30-kilometrowym zjazdem z 4810 na 3650 m. Tym samym zakończyliśmy akliatyzację przed Chachani.

Kolejny sukces w Andach

Zdobywając niezbędną aklimatyzację przed wejściem na Chachani (6075 m), postanowiliśmy wejść na wulkan Mismi (5597 m). Szczyt góruje nad Chivay i znajduje się tuż obok zródeł Amazonki. Wejście na Mismi jest pierwszym w historii klubu.

Peru, pierwsze sukcesy

Pożegnawszy Jezioro Titikaka i Wyspy Uros, pojechaliśmy do Arequipy i dalej do Kanionu Colca. Naszą baza było miasteczko Chivay, położone na 3650 m. Stąd zaatakowaliśmy piękny wulkan Huarancante (5473 m), było to pierwsze klubowe wejście na tę górę.

Peru

Nasza wyprawa do Peru zaplanowana w terminie 5-22.09 przebiegała zgodnie z bardzo ambitnym planem. Lima-Cusco-Machu Pichu-Puno-Titikaka-Wyspa Amantani. Tu zatrzymaliśmy się na dłużej, bo pięknie i wysoko, 4100 m. 

A jednak Matterhorn

Dobre warunki w ścianie i dobra pogoda, a przede wszystkim dobry zespół - to recepta na sukces. Nasza ekipa zdobyła Matterhorn w dobrym stylu, od Schwartzsee na szczyt! Gratulacje dla wszystkich uczestników! 

Denis Urubko w Tańcu z Gwiazdami!

Już w ten poniedziałek, 30.08.2021 o 20:00 wszyscy głosujemy na Denisa, który na parkiecie, podobnie jak w górach, daje z siebie wszystko! :) Głosować można poprzez sms albo darmowo poprzez aplikację „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Trzymamy kciuki!

Eiger 2021

Jaki jest Eiger? Góra - magnes, symbol alpejskiego wspinania, oczarowywuje i przygniata swoją potęgą. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jedno jest pewne, wejście na ten szczyt to wielka przygoda. Nam kolejny raz szczęście sprzyjało i w komplecie zameldowaliśmy się na wierzchołku.

Gross

Zwolniło się miejsce na wyjeździe na Grossglockner, od 27.08 do 30.08. Zainteresowanych wyjazdem w Taury Wysokie prosimy o kontakt, dzwońcie: tel. 603847849, piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Kilimandżaro

Wczoraj Kilimandżaro było biało-czerwone, a to za sprawą naszej grupy, która w komplecie stanęła na szczycie. Zespołem kierował niezawodny Darek Stolarczyk. Jutro cały team leci na zasłużony rest na Zanzibar.

Co dalej?

W tym sezonie letnim udało się nam wejść na: Matterhorn Mont Blanc, Duforspitze, Kazbek, Grossglockner, Triglav, Marmoladę, niektóre góry odwiedziliśmy nawet dwa razy. Kolejny na celowniku jest... Eiger. Trzymajcie kciuki!

Studelgrat

W Alpach pogoda znacznie poprawiła się, robią się warunki na skalne drogi. Nam udało się wejść na Grossglockner klasycznie ale też pokonaliśmy piękną grań Studel.

Biała Góra

235 rocznicę zdobycia Mont Blanc uczciliśmy wejściem na szczyt najwyższej góry Europy. Wprawdzie wiatr spowodował jednodniowe opóźninie w akcji górskiej, ale na to nasz team nie miał wpływu.

Monte Rosa

W kameralnym gronie odwiedziliśmy Monte Rose, w ciągu dwóch dni weszliśmy na pięć czterotysięcznych szczytów. Meteo sprawdziło się, wiało mocno, ale widoczność była bardzo dobra.  

Na szczycie Matterhornu

Na szczycie Matterhornu, pogoda niepewna, warunki trudne, humory doskonale, jednym słowem prawdziwa alpejska przygoda.

Druga góra Alp

Trzeba przyznać, że ostatnio szczęście sprzyja klubowym wyprawom i pogoda jest łaskawa. Nie inaczej było podczas wejścia na Duforspitze (4634 m). Cały zespół zameldował się na szczycie najwyższej góry Szwajcarii. Gratulacje!

20 lat

20 lat jak jeden dzień. Właśnie tyle minęło od pierwszego klubowego wejścia na Matterhorn. Jego autorami byli: Katarzyna Zarzecka, Paweł Kędzior, Jacek Zalewski i Bogusław Magrel. Losy ekipy potoczyły się w różny sposób, ale piękne wspomnienia na zawsze pozostaną wspólne.

 

Certyfikat

Mount Everest 8848 m, najwyższa góra świata, została zdobyta przez Bogusia Magrela 23 maja  br. Wreszcie dotarł do kraju skan certyfkatu potwierdzającego wejście. Sam zaintesowany zapewnia, że to nie jest jego ostatnie słowo w górach wysokich. Jeszcze raz serdeczne gratulacje!  

Matterhorn

Już 30.07 ruszamy do Szwajcarii na spotkanie z symbolem Alp, czyli z Matterhornem. Mamy dwa miejsca wolne, jeśli ktoś chce odwiedzić europejską siedzibę bogów, to zapraszamy! Mile widziane doświadczenie skalne z Jury oraz z Tatr.

Gross

Plan był na Studelgrat, ale pogoda namieszała i wylądowaliśmy na drodze klasycznej. Wejście było pełne przygód, a to za sprawa zespołu czeskiego, który spadł na nas i ranił jednego z naszych kolegów. Na szczęście zakończyło się tylko na 6-iu szwach. Kolega Piotr jednak dotarł do szczytu, za co składamy wielkie gratuacje.

Triglav

Alpy Julijskie nie są rejonem często przez nas odwiedzamym, tym razem była okazja wejść na Triglav, w ramach projektu "Alpejski Express", no i było warto, pogoda - marzenie! Tak trzymać! Teraz kolej na Monte Rosę i Mont Blanc.

Marmolada

Nasz "Alpejski Express" dotarł wreszcie w Dolomity i to od razu na szczyt Marmolady. Ekipie serdecznie gratujemy sukcesu! Teraz już prosta droga do kraju. W Dolomity wracamy jenienią i to na ferraty, serdecznie zapraszamy.

Grossglockner 2021

Pierwszy wyjazd w tym sezonie w Taury Wysokie za nami. Wejście na Grossglockner odbyło się w super pogodzie i było poprzedzone przejściem ferraty Intersport na Donnerkogel. Kolejna eskapada w tym kierunku już 10-15 lipca. Zapraszamy! 

Gross, Triglav, Marmolada...

Już jutro ruszają kolejne nasze alpejskie wyjazdy, najpierw Grossglockner i Donnerkogel ze słynną frratą intersport, oraz "Alpejski Express" na Triglav i Marmoladę. A co następne w kolejce? Oczywiście Monte Rosa!

Na szczycie!

Miło jest nam poinformować, że nasz team zameldował się w całości sie na szczycie Kazbeka (5047 m). Pogoda była łaskawa, ale tylko do 4800 m, powyżej chmury i zerowa widoczność. 

Kazbek

Rozpoczyna się wyprawa na Kazbek, Gruzja jest jednym z wielu kierunków, dokąd można pojechać, warunkiem jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciwko Covid 19.

Dzień Ojca

Prawdziwy Everest wszyscy mamy w domu. Z Okazji Dnia Taty wszystkim klubowym tatom i nie tylko, życzymy zdrowia, wytrwałości i dużo, dużo cierpliwości! 

Stanisławski i nie tylko

Piękna pogoda nadal utrzymuje się w Tatrach, postanowiliśmy wykrzystać to i odwiedziliśmy zachodnią ścianę Kościelca. Udało się przejść dwie legendarne drogi, Patrzykonta i Stanisławskiego. Obie linie są blisko siebie, zatem ich kombinacja jest dobrym pomysłem by wyjść na gł. szczyt Kościelca. 

Alpejski Express

Triglav i Marmolada, czyli "Alpejski Express" rusza już 3-go lipca. Na celowniku wyprawy dwa ciekawe szczyty, oba są najwyższe w swoich grupach górskich. Alpy Julijskie słyną z pięknych widoków, zresztą podobnie jak Dolomity. Również technicznie wejścia zarówno na Triglav jak i na Marmoladę są zajmujące i urozmaicone.

Kilimandżaro 2021

Miło jest nam poinformować, że wśród potwierdzonych wyjazdów na lato 2021 znalazło się też Kilimandżaro z safari i pobytem na Zanzibarze, wyprawa odbędzie się od 14 do 29 sierpnia, a zespołem pokieruje niezawodny Darek Stolarczyk. Szczegóły: tu.  Serdecznie zapraszamy!

Dach Europy

Do kraju wróciła nasza ekipa, która zdobywała Mont Blanc. Sukces został osiągniety w pięknej pogodzie. Planujemy kolejne wejścia na Mont Blanc w towarzystwie przewodników IVBV. Zapraszamy.

Na Chachani (6075 m)

Przez Peru i Boliwię wiedzie trasa naszego projektu "Górskim szlakiem Inków". Głównym celem jest Chachani, a aklimatyzację zrobimy na Pico Austria (5200 m) koło La Paz. Odwiedzimy też Machu Pichu, Cuzco, Puno, Nazcę czy Arequipę. Termin: 5-22.09. Wjazd potwierdzony, zapraszamy. 

Mont Blanc zdobyty

Wczoraj, po długiej przerwie, nasz pierwszy zespół wszedł na dach Europy. Ekipa, kierowana przez przewodników IVBV, trafiła wspaniałą pogodę i bez przeszkód dotarła do wierzchołka. Gratulacje dla wszystkich!

Gieniu napiera!

Miło nam poinformować, że nasz reprezentant w biegach ultra, Eugeniusz Bernacki, po ostatnich występach w Stumilaku i Toporze, został leaderem Ligi Biegów Górskich Ultra. Serdeczne gratulacje i brawa za wielką moc!

Mont Blanc 2021

Zaczynamy alpejski sezon, pierwsza grupa już jest we Francji, gdzie pod czujnym okiem przewodników IVBV, będzie zdobywać Mont Blanc. Śniegu jest jeszcze dużo, ale słońca też. A jak Wasze wakacyjne plany? Alpy? Andy? A może Himalaje? Czekamy na Wasze zgłoszenia. 

W Bogucicach

W MDK, w Katowickich Bogucicach, odbędzie się kolejna odsłona spotkań z góami, 19 i 20.06 będzie okazja posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć ciekawe prelekcje, m.in. wystąpi Bogusław Magrel, który opowie o swojej wyprawie na Mount Everest. Serdecznie zapraszamy.

Kazbek

Czy alpiniści się szczepią? Jedni pewnie tak, inni pewnie nie, ale z pewnością to pomaga obecnie w podróżach. My właśnie postanowiliśmy wybrać się do Gruzji, na Kazbek (5047 m). Zaszczepieni ;-) Ruszamy 24.06, powrót 04.07. Wprawę poprowadzi świeży zdobywca Everestu - Boguś Magrel, zapraszamy.

Mount Everest

Szanowini Koledzy, 23 maja udało mi się wejść na Mount Everest (8848 m), górę gór, cieszę się ogromnie z tego sukcesu, ale nie byłoby go, gdyby nie pomoc przyjaciół. Dlatego dziękuję wszyskim, którzy choć troszkę pomogli w przygotowaniach do ekspedycji. W górach każdy detal jest ważny, tak też było i tym razem. Miło jest wiedzieć, że ma się wokół siebie ludzi, na których można liczyć. Dzięki raz jeszcze! Boguś Magrel.

Z Mototruck na dach świata

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji wypawy na Mount Everest należą się firmie Mototruck, która wsparła finansowo ten projekt. Mamy nadzieję, że w przyszłości logo tej firmy znajdzie się jeszcze na wielu szczytach świata.

Bogusław Magrel na szczycie Mount Everestu!

Co robiliście w niedzielne przedpołudnie? Wasze kciuki przyniosły efekt i Bogusław Magrel stanął dziś na szczycie Mount Everestu, 8849 m. Boguś jest już w C4 i jeszcze dzisiaj chce zejść do C3. Z MOTORUCK na dach Świata!
annapurna

Annapurna 8091 m zdobyta!

Pragniemy poinfirmować że dziś na szczycie Annapurny stanęło dwóch klubowych kolegów - Jarek Zdanowicz i Waldemar Kowalewski. Serdeczne gratulacje!! Wracajcie bezpiecznie do bazy!

Wyszukaj wyprawę lub szkolenie

Szukaj od daty
Kategoria
Lokalizacja

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2021 Polski Klub Alpejski

Wykonano z przez WEBART-IT.PL