Już od czwartku rusza kolejna edycja naszego kursu turystycznego, zapraszamy na Głodówkę i w Polskie Tatry.

Wyjażdżać nie można, ale w Tatrach działać wolno! Kolejny weekend spędziliśmy na pięknym przejściu przez Szpiglasową Przełęcz. 25 km w nogach i kilka kalorii spalonych.

Dziś dostaliśmy piękny list i zdjęcie z pierwszego wejścia na Dhaulagiri. 

W niedzielę zakończyliśmy szkolenie z turystyki zimowej w Tatrach.

Trwa szkolenie z turystyki zimowej w Tatrach. W ramach przejścia terenowego nasza grupa kursantów odwiedziła Szpiglasowy Wierch. 

Witajcie!

Od 4.05 Tatry Polskie są otwarte dla turystów, zachęcamy Was do powrotu w góry.

Z okazji Święta Konstytucji 3-go maja, wszystkim Członkom i Symptykom klubu życzymy wszystkiego najlepszego.

Epidamia trwa, ale plany warto mieć. Maria Cardell i Denis Urubko też mają plany po wyjściu z kwarantanny, sami zobaczcie.

 

W związku z planowanym otworzeniem bazy noclegowej w kraju, zapraszamy na kurs wspinaczkowy po drogach obitych na Jurze Północnej.

I jak tu nie zazdrościć? Niektórzy już wcinają czereśnie!

Co dalej z wyprawami? Czy w sezonie letnim będzie możliwość wyjazdu w góry wysokie?

Okres zamknięcia Tatr sprzyja możliwości poznania innych ciekawych gór w Polsce, ostatnio trenowaliśmy w Górach Bardzkich i Sowich. Piękne trasy biegowe i rowerwe zachęcają do treningu, a jak wiadomo forma sama się nie zrobi ;-)

W podkrakowskich skałkach wreszcie udało się otworzyć tegoroczny sezon wspinaczkowy!

Tatry są nadal niedostępne, ale nie samymi Tatrami człowiek żyje, dziś trenowaliśmy w paśmie Czantorii i podziwialiśmy takie widoki. 

Zmarł Jan Kiełkowski, wybitny taternik i alpinista, autor wielu nowych dróg, zdobywca dziewiczych szczytów, autor przewodników górskich. Zawsze uśmiechnięty, zawsze miły, do końca żył górami, właśnie takiego Go zapamiętamy.

Boris Dedeszko na Chan Tengri

Zapraszamy do lektury niepublikowanego wywiadu z Borisem Dedeszko.

W świecie alpinizmu temperatura sporów bywa wysoka, nie inaczej jest tym razem.

Niniejszym informujemy, że ustaliliśmy nowe terminy szkoleń z zakresu turystyki wysokogórskiej.

Oto list prezesa PKA w sprawie zaistniałej sytuacji i epidemii koronawirusa. Członków klubu i sympatyków zachęcamy do zapoznania się.

Zajęcia z zimowego biwaku

W marcu Polski Klub Alpejski powinien prowadzić kursy w trzech terminach: 5-8.03,12-15.03 oraz 26-29.03. Jednak ostatnie szkolenie nie odbędzie się z powodu epidemii koronawirusa. Wpłacone pieniądze będzie można odzyskać w 100%, albo przeksięgować na szkolenia w innych terminach.

Kozi Szczyt i zespół PKA

W Tatrach praca wre, a pogoda dopisuje, dlatego nasi, w ramach przejścia terenowego, odwiedzili Kozi Szczyt. Wycieczka łatwa, ale bardzo pouczająca.

Zespół PKA na szkoleniu

 8 marca zakończyliśmy kolejne szkolenie w Tatrach. Tym razem kursanci zdobywali wiedzę pod okiem Mariusza Gwoździa. Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo.

Na Baranich Rogach

Kolejne spotkanie z cyklu ambitne toury w Tatrach. Tym razem ekipa dotarła na Baranie Rogi, zespołem kierował niezmordowany Rajmund Chmielem.

A mówią, że telewizja kłamie ;-)

Na Allalinhornie

Małym zespołem odwiedziliśmy rejon Saas Fee i weszliśmy na Allalinhorn (4027 m). Na więcej opady i lawinowa czwórka nie pozwoliły. 

Zajęcia ze wspinaczki w lodzie

27 lutego zakończył się kurs turystyki wysokogórskiej w dol. Wielickiej. Udało się zrealizować cały program szkolenia, ponieważ pogoda była dla nas łaskawa. Testy wszyscy napisali z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy!

Ekipa PKA na szkoleniu

Trzeba przyznać, że zainteresowanie szkoleniami, w tym sezonie zimowym, jest bardzo duże. Dziękujemy wszystkim za zaufanie, mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się Wam w górach w praktyce.

Ekipa PKA na szkoleniu

W dolinie Kieżmarskiej trwa szkolenie z turystyki wysokogórskiej, kolejna edycja rozpocznie się już 27.02, ale w dolinie Wielickiej.

Aconcagua, poranek na 6550 m.

Ten sezon był dla członków PKA w Andach bardzo łaskawy. Dwie nasze grupy osiągnęły szczyt Aconcagua, do tego sukcesy w Ekwadorze i wejścia na Cotopaxi, Chimborazo oraz Ilinizas Norte. Wracamy tam za rok!

Zajęcia ze wspinaczki w lodzie

W Tatrach trwa szkolenie pod czujnym okiem Pawła Kajzerka. Kolejne szkolenia z turystyki wysokogórskiej planujemy na 20-23.02 oraz 24-27.02.

Zaspół PKA na szczycie Anki

Nasi kolejny raz na szczycie Aconcagua! Wejściem w stylu alpejskim, zaledwie w trzy dni, popisali się uczestnicy tegorocznego projektu Panamerican Quest. Szacun!

Zespół PKA na Sławkowskim Szczycie

Tymczasem w Tatrach odbyła się kolejna ambitna toura. Tym razem zespół Rajmunda Chmiela odwiedził Łomnicę oraz Sławkowski Szczyt.

Zespół PKA w Plaza de Mulas

Kończy się przygoda naszego zespołu w Andach. Anka zdobyta, sukces spory, teraz tylko zejście i odpoczynek na chilijskiej riwierze.

Ekipa PKA na szczycie Aconcagua.

30 stycznia zespłół PKA, kierowany przez Bogusia Magrela, wszedł na Aconcagua, było to 21 wejście na szczyt w historii klubu i 11-te dla kierownika wyprawy. Gratulujemy sukcesu!

Weekend w Tatrach

Weekend w Tatrach uznajemy za udany! Porcja witaminy D przyjęta. Takiej aury nie było już dawno! Ekipa zameldowała się na Łomnicy i Sławkowskim, gratulacje.

Więcej zdjęć z tego pięknego przejścia znajdziecie TUTAJ.

Święta z PKA

Niech te święta Bożego Narodzenia, będą pełne radości, spokoju i rodzinnego ciepła, a w Nowym Roku bezpieczeństwo niech towarzyszy Wam podczas każdej wyprawy.

Zarząd Polskiego Klubu Alpejskiego

Jak co roku wspieramy WOŚP. Tym razem mozesz wybrac sie z nami w Tatry na weekend i jednoczesnie wesprzec Fundacje. https://tiny.pl/t2tl5
Damy rade przebic zeszloroczna kwote?

sachalin-i-hokkaido

Od dzieciństwa wspominam jednego Polaka; Bronisława Piłsudskiego, który studiował kulturę Dalekiego Wschodu.

PKA-voucher-swiateczny

Idą święta, zatem czas na prezenty! A jeśli nadal ich szukacie dla swoich bliskich, to może coś "górskiego"?
 

XX Jubileuszowe Karkonoskie Dni Lajtowe już za nami. To były wspaniałe dni, pełne radości, spotkań z Wami i nowych planów na kolejne, górskie przygody. Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy już teraz za rok do Karpacza.

Ama Dablam plakietka

Już w niedzielę rozpoczyna się ostatnia w tym sezonie klubowa wyprawa, tym razem...

Jarek Zdanowicz

Pogromca tatrzańskich ścian od lat zapatrzony w Kazalnicę, ale z ambicjami na "coś"...

XX KDL

Miło nam zaprezentować program tegorocznego festiwalu. Na XX-lecie naszej imprezy...

Andrzej Marcisz

Znawca tatrzańskich ścieżek, dolin, turni i ścian. Świetny taternik i wspinacz...

Krzysztof Wielicki

Chodząca legenda alpinizmu, zdobywca korony Himalajów i Karakorum...

Rozpoczynamy prezentację gości XX Karkonoskich Dni Lajtowych! Zdobywca czterech...

Wyszukaj wyprawę lub szkolenie

Szukaj od daty
Kategoria
Lokalizacja

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny