Kierunek: Alpy!

Pierwszy raz odwiedziliśmy austriacki Dachstein, a już 7 sierpnia rusza nasza kolejna wyprawa w Alpy, tym razem odwiedzimy Szwajcarię oraz Francję.

Bradawica

Cztery wierzchołki Bradawicy padły w sobotę łupem naszych kolegów, na zdjęciu Marek Kwiek ;-)

Znowu Gross

Trenować trzeba! Tym razem zrobiliśmy trasę na Grossglockner, bez biwaku, non stop z parkingu w 12,5 h. Można było szybciej, ale kolejki na grani nas zatrzymały ;-(

Durny Szczyt

Korzystając z ładnej pogody udało się nam przejść części grani z Małego Durnego przez Durny na Łomnicę. Widoki były wspaniałe!

Himalaje jesienią?

Czy turystyka wróci na jesień do Nepalu? Podobno granica jest otwarta, ale do października jeszcze daleko. Jeżeli będzie taka możliwość, to 20.10-10.11 ruszamy na trekk w Solo Khumbu i na Ama Dablam.

Urodziny Denisa

Dziś z urodzinowymi życzeniami spieszymy do Denisa Urubko, jeden z najlepszych himalaistów na świecie, wieloletni członek naszego klubu, obchodzi dziś swoje 47 urodziny.
Sto lat Den!

Vysoka

Wracamy na tatrzańskie szlaki, wprawdzie na jutrzejsze przejście miejsc już nie ma, ale w sobotę wybieramy się na Vysoką. Zapraszamy!

Inne opcje

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo jedyne aktualności publikowane na naszej stronie będą dotyczyły wyjazdów w Alpy. W inne góry na świecie właściwie nie da się pojechać, stąd nasza działalność skupiła się właśnie na Alpach. 

Alpejskie przygody

Zakończyliśmy kolejny wjazd w Taury Wysokie, cel został osiągnięty, Grossglockner został zdobyty przez cały team w pięknej pogodzie. Na szczególną uwagę zasługuje dobre przygotoanie kondycyjne uczestników, szczególnie naszych Pań! Gratulacje dla całej ekipy!

W Alpy

Ledwo zakonczyliśmy pobyt w Zermatt, a już ponownie jesteśmy w trasie, tym razem na celowniku Austria! Oby pogoda była łaskawa.

Nasz zespół

Dzięki super ekipie, wejście na Dufora było tylko formalnścią. Dzięki wszyskim uczestnikom za zaangażowanie i moc sił zostawionych na szlaku!

Punta Dufor

Drugi szczyt Alp, najwyższa góra Szwajcarii, mierzący 4634 m Duforspitze, został zdobyty 14 lipca, przez 6-osobowy zespół PKA. Gratulacje dla całej ekipy!

Weissmies

Pierwsza klubowa wizyta w Szwajcarii w dobie pandemii zaowocowała wejściem na Weissmies. Cała ekipa zameldowała się na szczycie.

Duforspitze

Zapraszamy na najwyższą górę Szwajcarii, wyjazd w terminie od 9 do 16 lipca. Liczący 4634 m szczyt jest drugim wierzchołkiem Alp i poważnym wyzwaniem kondycyjnym. Mamy wolne dwa miejsca.

Sprawdź szczegóły - Wyprawa na Duforspitze

Taury

Wykozystując dobrą pogodę oraz mocne przygotowanie kondycyjne zespołu, udało się nam wejść na Grossglockner non stop z parkingu. Serdeczne gratulaje dla wszystkich uczestników. Kolejny turnus szkoleniowy w Taurach już 4 lipca.

Tatry Słowackie

Wreszcie można pojechać na Słowację i odwiedzić Tatry. Niebawem na naszej stronie ogłosimy nowe terminy spotkań z cyklu ambitne toury. Zapraszamy.

Grossglockner

W piątek udało się zdobyć na Grossglockner. Wejście odbyło się w ramach kurs turystyki wysokogórskiej w Taurach Wysokich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu.

W Taurach

Rozpoczeliśmy pierwszy w tym sezonie kurs turystyki wysokogórskiej w Taurach Wysokich. Oby pogoda była dla ekipy łaskawa.

Gross

Właśnie zwoliniło się nam miejsce na wyjeździe na Grossglockner, można dołączyć na kurs (od 15.06) albo na samo wejście (od 17.06). Zapraszamy.

Karakorum 2018

Dokładnie dwa lata temu kończyliśmy wspaniałą wyprawę w Karakorum, której owocem były wejścia na dwa dziewicze szczyty w rejonie Hunzy (Two Heded Masiffe 5900 m, oraz Lal Siran Katethk Sar 5640 m).

Grossglockner

Już 15.06 rozpoczynamy pierwsze szkolenie z turystyki zimowej w Taurach Wysokich. Kolejne edycje rozpoczną się 27.06 oraz 4.07. Zapraszamy!

Mnich

Korzystając z okna pogodowego udało się nam wejść na Mnicha. Jak wiadomo Tatry Słowackie nadal będą zamknięte dla Polaków, dlatego najbliższą działalność klubu przenosimy w Taury Wysokie.

Dobre wieści

Decyzja o otworzeniu polskiej granicy jeszcze przed świętem Bożego Ciała, a wydawanie wiz Federacja Rosyjska ma wznowić od 15.06, zatem będzie chyba szansa na wakacje na Kaukazie!

Szkolenie na Jurze

Już od 11 do 14 czerwca odbędzie się kolejne szkolenie wspinaczkowe po drogach obitych. Zapraszamy o udziału.

Granice

Austria jest kolejnym krajem, który od dziś otwiera granice, czy uda się 15.06 wyjechać na Grossglockner bez kwarantanny po powrocie? Wszystko w rękach polskich władz.

Tatry na weekend

W najbliższy weekend (6-7.06) zapraszamy na ambitną tatrzańską tourę, dla ambitnych, od czwartku (4-7.06), prowadzimy kurs turystyki dla zaawansowanych. Zapraszamy! 

Na Jurze

Trwa szkolenie wspinaczkowe po drogach obitych. Małe grupy sprzyjają zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Kolejny termin kursu to 11-14.06. Zapraszamy!  

Robert

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz kolega klubowy Robert Kruszewski. Robert kochał Tatry, w których spędzał wiele czasu.

Kurs w Tatrach

Już od czwartku rusza kolejna edycja naszego kursu turystycznego, zapraszamy na Głodówkę i w Polskie Tatry.

Działamy!

Wyjażdżać nie można, ale w Tatrach działać wolno! Kolejny weekend spędziliśmy na pięknym przejściu przez Szpiglasową Przełęcz. 25 km w nogach i kilka kalorii spalonych.

Dhaulagiri

Dziś dostaliśmy piękny list i zdjęcie z pierwszego wejścia na Dhaulagiri. 

Szkolenia

W niedzielę zakończyliśmy szkolenie z turystyki zimowej w Tatrach.

W Tatrach pięknie

Trwa szkolenie z turystyki zimowej w Tatrach. W ramach przejścia terenowego nasza grupa kursantów odwiedziła Szpiglasowy Wierch. 

Wracamy w góry!

Witajcie!

Od 4.05 Tatry Polskie są otwarte dla turystów, zachęcamy Was do powrotu w góry.

Święto

Z okazji Święta Konstytucji 3-go maja, wszystkim Członkom i Symptykom klubu życzymy wszystkiego najlepszego.

Wirus trwa

Epidamia trwa, ale plany warto mieć. Maria Cardell i Denis Urubko też mają plany po wyjściu z kwarantanny, sami zobaczcie.

 

Szkolenie

W związku z planowanym otworzeniem bazy noclegowej w kraju, zapraszamy na kurs wspinaczkowy po drogach obitych na Jurze Północnej.

Tango on rocks

I jak tu nie zazdrościć? Niektórzy już wcinają czereśnie!

Góry i wirus

Co dalej z wyprawami? Czy w sezonie letnim będzie możliwość wyjazdu w góry wysokie?

Nie tylko Tatry

Okres zamknięcia Tatr sprzyja możliwości poznania innych ciekawych gór w Polsce, ostatnio trenowaliśmy w Górach Bardzkich i Sowich. Piękne trasy biegowe i rowerwe zachęcają do treningu, a jak wiadomo forma sama się nie zrobi ;-)

Sezon otwarty ;-)

W podkrakowskich skałkach wreszcie udało się otworzyć tegoroczny sezon wspinaczkowy!

Beskidy

Tatry są nadal niedostępne, ale nie samymi Tatrami człowiek żyje, dziś trenowaliśmy w paśmie Czantorii i podziwialiśmy takie widoki. 

Jan Kiełkowski

Zmarł Jan Kiełkowski, wybitny taternik i alpinista, autor wielu nowych dróg, zdobywca dziewiczych szczytów, autor przewodników górskich. Zawsze uśmiechnięty, zawsze miły, do końca żył górami, właśnie takiego Go zapamiętamy.

Boris Dedeszko na Chan Tengri

Nowy wywiad

Zapraszamy do lektury niepublikowanego wywiadu z Borisem Dedeszko.

Spory, spory, spory

W świecie alpinizmu temperatura sporów bywa wysoka, nie inaczej jest tym razem.

Nowe terminy

Niniejszym informujemy, że ustaliliśmy nowe terminy szkoleń z zakresu turystyki wysokogórskiej.

Epidemia

Oto list prezesa PKA w sprawie zaistniałej sytuacji i epidemii koronawirusa. Członków klubu i sympatyków zachęcamy do zapoznania się.

Zajęcia z zimowego biwaku

Co w marcu?

W marcu Polski Klub Alpejski powinien prowadzić kursy w trzech terminach: 5-8.03,12-15.03 oraz 26-29.03. Jednak ostatnie szkolenie nie odbędzie się z powodu epidemii koronawirusa. Wpłacone pieniądze będzie można odzyskać w 100%, albo przeksięgować na szkolenia w innych terminach.

Wyszukaj wyprawę lub szkolenie

Szukaj od daty
Kategoria
Lokalizacja

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2020 Polski Klub Alpejski

Wykonano z przez WEBART-IT.PL