Matterhorn

Już 30.07 ruszamy do Szwajcarii na spotkanie z symbolem Alp, czyli z Matterhornem. Mamy dwa miejsca wolne, jeśli ktoś chce odwiedzić europejską siedzibę bogów, to zapraszamy! Mile widziane doświadczenie skalne z Jury oraz z Tatr.

Gross

Plan był na Studelgrat, ale pogoda namieszała i wylądowaliśmy na drodze klasycznej. Wejście było pełne przygód, a to za sprawa zespołu czeskiego, który spadł na nas i ranił jednego z naszych kolegów. Na szczęście zakończyło się tylko na 6-iu szwach. Kolega Piotr jednak dotarł do szczytu, za co składamy wielkie gratuacje.

Triglav

Alpy Julijskie nie są rejonem często przez nas odwiedzamym, tym razem była okazja wejść na Triglav, w ramach projektu "Alpejski Express", no i było warto, pogoda - marzenie! Tak trzymać! Teraz kolej na Monte Rosę i Mont Blanc.

Marmolada

Nasz "Alpejski Express" dotarł wreszcie w Dolomity i to od razu na szczyt Marmolady. Ekipie serdecznie gratujemy sukcesu! Teraz już prosta droga do kraju. W Dolomity wracamy jenienią i to na ferraty, serdecznie zapraszamy.

Grossglockner 2021

Pierwszy wyjazd w tym sezonie w Taury Wysokie za nami. Wejście na Grossglockner odbyło się w super pogodzie i było poprzedzone przejściem ferraty Intersport na Donnerkogel. Kolejna eskapada w tym kierunku już 10-15 lipca. Zapraszamy! 

Gross, Triglav, Marmolada...

Już jutro ruszają kolejne nasze alpejskie wyjazdy, najpierw Grossglockner i Donnerkogel ze słynną frratą intersport, oraz "Alpejski Express" na Triglav i Marmoladę. A co następne w kolejce? Oczywiście Monte Rosa!

Na szczycie!

Miło jest nam poinformować, że nasz team zameldował się w całości sie na szczycie Kazbeka (5047 m). Pogoda była łaskawa, ale tylko do 4800 m, powyżej chmury i zerowa widoczność. 

Kazbek

Rozpoczyna się wyprawa na Kazbek, Gruzja jest jednym z wielu kierunków, dokąd można pojechać, warunkiem jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciwko Covid 19.

Dzień Ojca

Prawdziwy Everest wszyscy mamy w domu. Z Okazji Dnia Taty wszystkim klubowym tatom i nie tylko, życzymy zdrowia, wytrwałości i dużo, dużo cierpliwości! 

Stanisławski i nie tylko

Piękna pogoda nadal utrzymuje się w Tatrach, postanowiliśmy wykrzystać to i odwiedziliśmy zachodnią ścianę Kościelca. Udało się przejść dwie legendarne drogi, Patrzykonta i Stanisławskiego. Obie linie są blisko siebie, zatem ich kombinacja jest dobrym pomysłem by wyjść na gł. szczyt Kościelca. 

Alpejski Express

Triglav i Marmolada, czyli "Alpejski Express" rusza już 3-go lipca. Na celowniku wyprawy dwa ciekawe szczyty, oba są najwyższe w swoich grupach górskich. Alpy Julijskie słyną z pięknych widoków, zresztą podobnie jak Dolomity. Również technicznie wejścia zarówno na Triglav jak i na Marmoladę są zajmujące i urozmaicone.

Kilimandżaro 2021

Miło jest nam poinformować, że wśród potwierdzonych wyjazdów na lato 2021 znalazło się też Kilimandżaro z safari i pobytem na Zanzibarze, wyprawa odbędzie się od 14 do 29 sierpnia, a zespołem pokieruje niezawodny Darek Stolarczyk. Szczegóły: tu.  Serdecznie zapraszamy!

Dach Europy

Do kraju wróciła nasza ekipa, która zdobywała Mont Blanc. Sukces został osiągniety w pięknej pogodzie. Planujemy kolejne wejścia na Mont Blanc w towarzystwie przewodników IVBV. Zapraszamy.

Na Chachani (6075 m)

Przez Peru i Boliwię wiedzie trasa naszego projektu "Górskim szlakiem Inków". Głównym celem jest Chachani, a aklimatyzację zrobimy na Pico Austria (5200 m) koło La Paz. Odwiedzimy też Machu Pichu, Cuzco, Puno, Nazcę czy Arequipę. Termin: 5-22.09. Wjazd potwierdzony, zapraszamy. 

Mont Blanc zdobyty

Wczoraj, po długiej przerwie, nasz pierwszy zespół wszedł na dach Europy. Ekipa, kierowana przez przewodników IVBV, trafiła wspaniałą pogodę i bez przeszkód dotarła do wierzchołka. Gratulacje dla wszystkich!

Gieniu napiera!

Miło nam poinformować, że nasz reprezentant w biegach ultra, Eugeniusz Bernacki, po ostatnich występach w Stumilaku i Toporze, został leaderem Ligi Biegów Górskich Ultra. Serdeczne gratulacje i brawa za wielką moc!

Mont Blanc 2021

Zaczynamy alpejski sezon, pierwsza grupa już jest we Francji, gdzie pod czujnym okiem przewodników IVBV, będzie zdobywać Mont Blanc. Śniegu jest jeszcze dużo, ale słońca też. A jak Wasze wakacyjne plany? Alpy? Andy? A może Himalaje? Czekamy na Wasze zgłoszenia. 

W Bogucicach

W MDK, w Katowickich Bogucicach, odbędzie się kolejna odsłona spotkań z góami, 19 i 20.06 będzie okazja posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć ciekawe prelekcje, m.in. wystąpi Bogusław Magrel, który opowie o swojej wyprawie na Mount Everest. Serdecznie zapraszamy.

Kazbek

Czy alpiniści się szczepią? Jedni pewnie tak, inni pewnie nie, ale z pewnością to pomaga obecnie w podróżach. My właśnie postanowiliśmy wybrać się do Gruzji, na Kazbek (5047 m). Zaszczepieni ;-) Ruszamy 24.06, powrót 04.07. Wprawę poprowadzi świeży zdobywca Everestu - Boguś Magrel, zapraszamy.

Mount Everest

Szanowini Koledzy, 23 maja udało mi się wejść na Mount Everest (8848 m), górę gór, cieszę się ogromnie z tego sukcesu, ale nie byłoby go, gdyby nie pomoc przyjaciół. Dlatego dziękuję wszyskim, którzy choć troszkę pomogli w przygotowaniach do ekspedycji. W górach każdy detal jest ważny, tak też było i tym razem. Miło jest wiedzieć, że ma się wokół siebie ludzi, na których można liczyć. Dzięki raz jeszcze! Boguś Magrel.

Z Mototruck na dach świata

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji wypawy na Mount Everest należą się firmie Mototruck, która wsparła finansowo ten projekt. Mamy nadzieję, że w przyszłości logo tej firmy znajdzie się jeszcze na wielu szczytach świata.

Bogusław Magrel na szczycie Mount Everestu!

Co robiliście w niedzielne przedpołudnie? Wasze kciuki przyniosły efekt i Bogusław Magrel stanął dziś na szczycie Mount Everestu, 8849 m. Boguś jest już w C4 i jeszcze dzisiaj chce zejść do C3. Z MOTORUCK na dach Świata!
annapurna

Annapurna 8091 m zdobyta!

Pragniemy poinfirmować że dziś na szczycie Annapurny stanęło dwóch klubowych kolegów - Jarek Zdanowicz i Waldemar Kowalewski. Serdeczne gratulacje!! Wracajcie bezpiecznie do bazy!

medycyna górska

Kurs turystyki wysokogórskiej

Dziś jeszcze świętujemy, ale od czwartku rusza kolejny kurs turystyki wysokogórskiej (08-11.04),  a od piątku kurs medycyny (09-11.04). Mamy wolne miejsca, zapraszamy! Nie czekajcie, bo zima na Was nie zaczeka. 

Medycyna ponownie

Do 9 kwietnia mamy kwarantannę, ale my już zaplanowaliśmy, od 9 wieczorem do 11 kwietnia, szkolenie z medycyny wysokogórskiej. Problematyka jest szeroka, a nocny transport rannego w terenie górskim warto sobie potrenować przed godziną próby. Zapraszamy. Kto prowadzi zajęcia? Oczywiście Jarek Botor. 

Zima trzyma

Wprawdzie kalendarzowo mamy już wiosnę, ale w Tatrach jeszcze jej nie widać, dlatego śmiało można prowadzić szkolenia z alpinizmu i turystyki. Nasz klub od grudnia nie opuścił żadnego weekendu i tak będziemy trzymać co najmniej do majówki. Jesteście z nami? Kolejny cel to Mnich!

Nasi w Himalajach

Jarek Zdanowicz i Waldek Kowalewski zakończyli okres kwarantanny w Katmandu i polecieli do Pokhary. Obecnie są już w drodze do bazy pod Annapurną. Czekamy niecierpliwie na kolejne informacje. Wiemy, że zespół jest duży, oby owocnie pracował na ścianie.

Denis na festiwalu

Niedawno były dwie okazje, żeby zobaczyć wystąpienia Denisa Urubko. Pierwsza, na festiwalu Górnolotni w Tarnowie, gdzie Denis prezentował nowe materiały ze swoich wspinaczek, oraz druga, w Częstochowie, gdzie prezentował zdjęcia swojego autorstwa. Jednak najłatwiej można go spotkać na ulicach Ząbkowic Śląskich!

Powitanie wiosny

Wiosnę powitaliśmy na Świnicy. Warunki były typowo zimowe, ale ani nam, ani wiośnie, to nie przeszkadzało. Teraz tylko pytanie czy pandemia przeszkodzi nam wszystkim w dalszych wyjazdach w Tatry?

Annapurna 2021

Do Katmandu dotarli uczestnicy wyprawy na Annapurnę, Waldemar Kowalewski oraz Jarosław Zdanowicz. Po kwarantannie zespół przez Pokharę uda się do bazy pod Annapurną. Trzymamy kciuki za śmiałków! Organizatorem ekspedycji  ze strony nepalskiej jest firma Seven Summits.

W Częstochowie

Już od jutra, w galerii sztuki Zwiastun, w Częstochowie, będzie można oglądać wystawę zdjęć Denisa Urubko. Sceny ze wspinania oraz himalajskie krajobrazy będą piekną ucztą dla naszych oczu. Wernisaż odbędzie się już we wtorek, o godz. 17.00, a spotkanie z autorem o 17.15 w OKF Iluzja. Zaparaszmy.

Nie trać czasu

Zima wolno, ale nieubłaganie ma się ku końcowi. Chyba wszyscy to czują, bo na szkoleniach tłok. Nie trać czasu, zapisz się na kurs alpinizmu lub turystyki wysokogórskiej i skorzystaj z ostatków zimowej aury! Kolejna okazja już od 18 marca oraz od 25 marca. Zapraszamy.

Górnolotni

Wczoraj w Tarnowie zakończyła się kolejna edycja festiwalu Górnolotni, wśród ciekawych gości byli m.in. Ryszard Pawłowski, Janusz Majer, Bogumił Słama, Denis Urubko oraz Bogusław Magrel. Mimo pandemii, publiczość zdecydowanie dopisała. Gratuacje dla organizatorów za udaną imprezę!

Co w tym tygodniu?

W tym tygodniu ponownie organizujemy szkolenie z turystyki zimowej (od czw. do niedz.) oraz przejście terenowe (od pt. do niedz.). Na celowniku, Krzyżne, Rysy oraz Granaty. Oczywiście plany uzależnione są od pogody i stanu pokrywy śnieżnej. Zapraszamy.

Plany górskie na wakacje

Ten sezon będzie sezonem wyjazdów tam, gdzie będzie wolno, a nie tam, gdzie chcemy. Ta maksyma powinna chyba przyświecać wszystkim podczas planowania urlopów w 2021 roku. Niestety pandemia nadal rozdaje karty i tak bedzie również podczas wakacji.

Kuluar Kurtyki

Poniedziałkowy poranek przyniósł piękne słoneczko, jednak już po 10.00 pogoda zaczęła siadać, by koło 12.00 zupełnie się załamać. Dobrze, że za cel wybraliśmy Kuluar Kurtyki, droga ta jest krótka, więc udało się nam ją skończć mimo całkowitej zadymki.  

Granaty zrobione

Podczas weekendu pogoda była zmienna. Pochmurna i wietrzna sobota pozwoliła nam na wejście na Granaty, za to w niedzielę widokowa uczta! W pięknej pogodzie weszliśmy na Szpiglasowy Wierch. Tym samym całkowicie zrealizowaliśmy plany ambitnej toury. Kolejna już w tym tygodniu. Zapraszamy.

Kursy i toury

Już dziś rusza kolejny kurs turystyki zimowej, następne terminy to: 11-14.03 oraz 18-21.03. Na wyprawy zagraniczne zgłoszenia przyjmujemy normalnie, ale warunkiem ich realizacji są przepisy sanitarne w danych krajach. Pamiętajcie proszę o pandemii.

Ambitna Toura

Kolejną ambitną tourę w Tatrach planujemy już na 06,07.03. Co będzie jej celem? Może wreszcie Granaty i Szpiglasowy? Natomiast tradycyjnie od czwartku rusza szkolenie z turystyki wysokogórskiej. Zapraszamy.

Kozi Wierch

Weekendowa pogoda była mocno w kratę, sobota bardzo mglista, weszliśmy tylko na Kasprowy, za to niedziela była piękna i mogliśmy wejść na Kozi Wierch. Trzeba przyznać, że na szlaku panował spory tłok. A widoki? Wpaniałe!

Co w marcu?

W zależności od ograniczeń związanych z pandemią, w marcu planujemy szkolenia turystycznie w każdym tygodniu od czw. do niedz., szkolenia z alpinizmu w każdym tygodniu od czw. do śr. oraz szkolenie z medycyny górskiej (05-07.03). Oczywiście będą też przejścia terenowe po pl stronie Tatr. Zapraszamy!  

Mnich zimową porą

W ramach kursu z zakresu alpinizmu odwiedziliśmy Mnicha, a że pogoda była wyśmienita, można było nacieszyć oczy widokami i powspinać się w "letnich" warunkach. Kolejne kursy już w marcu! Zapraszamy. 

Kościelec i Świnica

W Tatrach mamy piękną pogodę, ale obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego, dlatego cel wycieczki jak i trasa podejścia, muszą być rozsądnie zaplanowane. Nam udało się odwiedzić Kościelec i oba wierzchołki Świnicy. Kolejne klubowe spotkanie już 27,28.02. 

Khosar Gang

Macie już plany na wakacje? My mamy dla Was propozycję wyrawy w Karakorum, do Pakistanu, na szczyt Khosar Gang (6046 m). Wyprawą pokierują osobiście Maria Cardell oraz Denis Urubko i to nie jest żart! Zapraszamy na dwa turnusy: 04-17.07 oraz 01-14.08.21 r. Szczegóły: tu.

Kolejny wypadek

Wczoraj doszło do kolejnego wypadku skitourowego w Tatrach. Szczegóły: tu. Depozyty tuż pod ścianami, śnieg nawiany we wklęsłych formacjach, mogą być powodem dramatu. Wycof to nie wstyd, to zawsze jest dobra decyzja. Uważajcie na siebie.

Szkolenia

Zjazdy, wspinaczka w lodzie, stanowiska w śniegu, poszukiwania z detektorami lawinowymi, asekuracja upadków na stoku i wiele innych zagadnień przerobiliśmy na kolejnym szkoleniu z turystyki wysokogórskiej, już w czwartek rusza następny turnus, szczegóły: tu, zapraszamy!

Kozi i Świnica

Kolejna ambitna tura planowana jest na 27, 28.02, cel to Kozi Wierch i Świnica. Wydaje się, że mało ambitnie, ale w trudnych zimowych warunkach może czekać nas poważna przeprawa. szczegóły znajdziecie: tu. Zapraszamy. 

Wyszukaj wyprawę lub szkolenie

Szukaj od daty
Kategoria
Lokalizacja

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2021 Polski Klub Alpejski

Wykonano z przez WEBART-IT.PL