Wyprawy 4000m+

Kategoria
Lokalizacja

Wyprawa na Kinabalu

 

glob

Kontynent

AZJA

mapa

Państwo

MALEZJA

pasmo górskie

Pasmo górskie

GÓRY CROCKERA

czas trwania

Czas trwania

14 DNI

Ludzie marzą i sięgają po swoje marzenia. I dobrze, bo dzięki temu możemy stać się lepsi.
Na tej planecie trzeba być sobą, a nie rozpływać się w "zbiorowej nieświadomości".

Denis Urubko

 

 

Borneo to trzecia co do wielkości wyspa na świecie (po Grenlandii i Nowej Gwinei). Administracyjnie wyspa należy do trzech państw: Indonezji, Malezji oraz Brunei. Sam sułtanat jest w sobie nie lada atrakcją, jest najbogatszym państwem świata, dzieje się to dzięki zasobom ropy, które posiada. Położenie geograficzne wyspy powoduje, że jest niezwykle atrakcyjnym celem dla każdego turysty. Dlaczego? Ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od pięknych plaż i nurkowania, przez wędrówki górskie po tajemnicze jaskinie.

Osobną atrakcją jest wspaniała flora i fauna wyspy. Zarówno Kalimatan, Sarawak i Sabath obfitują w parki narodowe, gdzie można podziwiać różne zwierzęta, od ptactwa i nietoperzy po duże ssaki w ich naturalnym środowisku. Trzeba też podkreślić, że infrastruktura na wyspie jest na tyle rozwinięta, że atrakcje te są dostępne niemalże dla każdego miłośnika przyrody. Nasza wyprawa zacznie się w Kota Kinabalu, głównym porcie lotniczym malezyjskiej części wyspy. Stąd po jednodniowym odpoczynku ruszymy do parku Kina Balu, gdzie po załatwieniu niezbędnych formalności ruszymy do schroniska położonego na 3200 m. Podczas całej drogi towarzyszy nam miejscowy przewodnik. Kolejny dzień poświęcimy na atak szczytowy i przejście pięknej via ferraty na Mount Torq. Jest to najwyżej położona żelazna droga na świecie, i jako taka jest wpisana do księgi Guinessa. Tego samego dnia schodzimy do bram parku i po trudach przejścia jedziemy odpocząć w gorących źródłach.

Kolejnym naszym celem jest Park Narodowy Mulu. Leżący w sercu dżungli park może poszczycić się wspaniałymi jaskiniami. Ich rozmiary są imponujące, np. korytarze jaskini Clear Wather mierzą aż 129,5 km długości. Osobną sprawą jest możliwość podziwiania z bliska nietoperzy. których liczbę w parku szacuje się na 3-5 milionów! Do parku można się dostać wyłącznie drogą powietrzną, nie prowadzą do niego żadne drogi. Następnie polecimy do Miri, i dalej pojedziemy do Sułtanatu Brunei. Zwiedzimy stolicę kraju, spróbujemy miejscowej kuchni i wodolotem popłyniemy na pobliski Labuan, wyspę należącą do Malezji. Po zakupach na strefie bezcłowej udamy się do Kota Kinabalu. Kolejnego dnia popłyniemy na wyspy Mantanani. Piękna plaża, i lazurowa woda pozwoli odpocząć przed powrotem do kraju. Na wyspach istnieje możliwość nurkowania, snurklowania, łowiena ryb. Naszą podróż zakończymy w Kota Kinabalu skąd udamy się w drogę powrotną do kraju. Jeśli wygospodaruje się jeszcze dwa dni, to warto je poświęćić na lot do Sempilok, gdzie z bliska można podziwiać życie ograngutanów.


 

Zainteresowany?
Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się całą resztą.

+48 603 847 849

 

Program wyprawy


1 dzień - wylot z Warszawy.
2 dzień - przylot do Kota Kinabalu.
3 dzień - zwiedzanie Kota Kanibalu, (Wzgórze Sygnałowe, świątynia buddyjska Po Toh Tze).
4 dzień - przejazd przez Góry Crockera do podnóża – Mount Kinabalu (4101m). Początek akcji górskiej na Kota Kinabalu.
5 dzień - wejście na szczyt (4101 m). Przejście ferraty w masywie Torq.
6 dzień - odpoczynek na gorących źródłach. Powrót do Kota Kanibalu.
7 dzień - lot do Parku Narodowego Mulu. Zwiedzanie jaskiń.
8 dzień - zwiedzanie jaskiń. Podziwianie nietoperzy.
8 dzień - przelot do Miri, przejazd do Bandar Seri Begawan (Brunei), zwiedzanie miasta.
9 dzień - powrót przez wyspę Labuan do Kota Kanibalu.
10 dzień - powrót na wybrzeże, przejazd na Pulau Mantanani.
11 dzień - odpoczynek na plaży ew. nurkowanie.
12 dzień - nurkowanie oraz odpoczynek na plaży.
13 dzień - powrót do Kina Balu.
14 dzień - powrót do kraju

 

 • plecak 60 litrów,
 • buty (dobre trekkingowe),
 • klapki,
 • skarpetki (coolmax, inne),
 • bielizna antypotna,
 • spodnie z polaru,
 • bluza polarowa;

 

 • kurtka i spodnie z membrany (gore, inne),
 • rękawiczki,
 • bandamka,
 • czapka,
 • okulary przeciwsłoneczne,
 • krem UV 50,
 • czołówka,

 

 • termos,
 • folia NRC,
 • apteczka+leki osobiste,
 • przybory toaletowe,
 • strój kąpielowy,
 • paszport,
 • pieniądze.

 

Koszt obejmuje:

noclegi, ubezpieczenie alpinistyczne, wejście do Parku Narodowego Kinabalu, wejście do Parku Narodowego Mulu, przeloty na trasie Miri Mulu - Kota Kinabalu oraz wyspa Labuan - Kota Kinabalu, pobyt na wybrzeżu, zwiedzanie Sułtanatu Brunei, opiekę kierownika zespołu

 

Koszt nie obejmuje:

lotu,wyżywienia, nadbagażu, atrakcji dodatkowych (np. nurkowania)

 

 

Borneo, trzecia wyspa świata, Kina Balu - góra symbol, Mt Torq - najwyżej na świecie położona via ferrata, bajkowe jaskinie parku Mulu, niezapomniane plaże Mantanani, przepiękna flora i fauna.

 

Choroby tropikalne, choroby "brudnych rąk", niebezpieczne zwierzęta.

 

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Szczegóły wyprawy

Data rozpoczęcia 08-09-2024
Data zakończenia 21-09-2024
Dostępne miejsca 15
Koszt indywidualny 6.800zł
Koszt obejmuje noclegi, ubezpieczenie alpinistyczne, wejście do Parku Narodowego Kinabalu, wejście do Parku Narodowego Mulu, przeloty na trasie Miri Mulu - Kota Kinabalu oraz wyspa Labuan - Kota Kinabalu, pobyt na wybrzeżu, zwiedzanie Sułtanatu Brunei, opiekę kierownika zespołu
Koszt nie obejmuje lot,wyżywienie, nadbagaż, atrakcje dodatkowe (np. nurkowanie)
Lokalizacja Kinabalu

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2024 Polski Klub Alpejski