WYPRAWY ORGANIZOWANE PRZEZ PKA

Jeździmy w góry na całym świecie

Kategoria
Lokalizacja

Lubisz aktywnie spędzać czas i odkrywać nowe miejsca? A może marzysz o przygodzie, której nie zapomnisz do końca życia? Jeśli tak, nasza oferta to idealna propozycja dla Ciebie. Zajmujemy się organizacją wypraw na całym świecie. Proponujemy trekking w polskich górach, aczkolwiek przygotowujemy też wycieczki w bardziej odległe miejsca – np. w Alpy, Himalaje, Karakorum, Andy, Atlas, Alpy Japońskie, Kaukaz, Kordyliery, Góry Afryki Wschodniej i wiele więcej.

Trekking podczas wyjazdów zorganizowanych przez nasze stowarzyszenie pozwala na zdobycie najbardziej znanych szczytów na świecie, w tym tych, które zaliczane są do Korony Ziemi. Mowa tu o takich górach jak Mount Everest, Aconcagua, Denali, Kilimandżaro, Elbrus i Mont Blanc. Organizujemy również wyprawy górskie, gdzie szczyty nie przekraczają 4000 m n.p.m. W naszej ofercie znajdziesz propozycje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Ponadto przeprowadzamy kursy – turystyki zimowej, skiturowe, alpinistyczne, wspinaczki lodowej, lawinowe, medycyny górskiej czy wspinaczki sportowej. Oprócz trekkingu organizujemy też wycieczki rowerowe po górach.

Trekking po górach – koszty i czas trwania

Koszty trekkingu i innych wypraw górskich są różne. Wpływ na ceny ma wiele czynników, w tym miejsce wycieczki i czas jej trwania. W przypadku trekkingu w polskich górach opłaty wynoszą od 500 zł do 2 599 zł. Jeśli chodzi o wyprawy zagraniczne, to ceny sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Osoby, które planują zdobyć najwyższą górę świata – Mount Everest, muszą liczyć się z kosztem przekraczającym 200 000 zł.

Jeśli chodzi o czas trwania organizowanych przez nas trekkingów, to mamy wiele opcji. Część z nich to wyprawy kilkudniowe. W ofercie dostępne są też wycieczki 2- i 3-tygodniowe, a także miesięczne, półtoramiesięczne i ponad dwumiesięczne.

Jaki sprzęt zabrać na trekking w górach?

Trekking w Polsce wygląda nieco inaczej niż za granicą, ponieważ w naszym kraju góry są znacznie niższe. Nie oznacza to jednak, że wyprawa nie wymaga odpowiedniego przygotowania. W związku z tym zawsze trzeba mieć przy sobie plecak, czapkę, rękawice, termoaktywną bieliznę, bluzę i spodnie polarowe, kurtkę, górskie buty, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, folię NRC, apteczkę, kask i sprzęt skiturowy. Jeśli planujesz trekking zimą, musisz wziąć także czekan, raki i zestaw lawinowy (sonda, detektor i łopata).

W trakcie trekkingu w górach wyższych, gdzie planowany jest nocleg w campingach lub namiotach, konieczne jest też zabranie ze sobą karimaty lub maty samopompującej, śpiwora, namiotu, przyborów toaletowych, palnika, gazu, menażki i sztućców. Podczas trekkingów górskich pod najwyższymi szczytami świata niezbędne są także butle z tlenem, reduktory, maski, T-blocki czy chemiczne rozgrzewacze.

Dla kogo trekking górski?

Trekking po górach wysokich to opcja dla osób, które mają dobrą kondycję fizyczną i lubią aktywnie spędzać czas. Poza tym niezbędne jest doświadczenie w wyprawach górskich, umiejętność radzenia sobie w trudnym terenie, a nawet silna psychika. Konieczna jest także wiedza na temat posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Co więcej, osoby decydujące się na trekking w górach powinny być przygotowane na różnego rodzaju zagrożenia, w tym np. chorobę wysokościową, ekspozycję, spadające kamienie, lawiny, szczeliny, odmrożenia, oparzenia, udar słoneczny, choroby “brudnych rąk” oraz nagłe zmiany pogody.

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2024 Polski Klub Alpejski