WYPRAWY ORGANIZOWANE PRZEZ PKA

Jeździmy w góry na całym świecie

Kategoria
Lokalizacja

Kazbek

 

glob

Kontynent

EUROPA AZJA

mapa

Państwo

GRUZJA

pasmo górskie

Pasmo górskie

KAUKAZ

czas trwania

Czas trwania

9 DNI

KazbekKazbekKazbekKazbek

Pamiętaj, aby zawsze mieć wzrok utkwiony na szczycie góry, gdyż czyniąc to, patrzysz na to co wielkie.
Alfonso Ortiz

 

 

Celem wyprawy jest dotarcie do zakątków Kaukazu, cieszących się mniejszą popularnością niż najwyższy Elbrus, a zasługujących na uwagę z tytułu swego piękna i dzikości. Wyprawa jest połączeniem działalności górskiej na Kazbeku oraz zwiedzania zabytków Gruzji, które są unikalne na światową skalę. Kazbek jest oddalony od Tibilisi o zaledwie 100 km. Do miejscowości Kazbegi dostaniemy się wynajętym autem pokonując przełęcze, przez które przebiega gruzińska droga wojenna.

Nasza droga rozpocznie się na wysokości 1700 m, gdzie kończy się droga jezdna. Nad całą okolicą góruje klasztor Gergeti, który na tle ośnieżonych gór robi cudowne wrażenie. Po trawiastym zboczu wznosimy się na niewielką przełęcz, skąd otwiera się widok na Kazbek w całej jego okazałości. Następnie schodzimy sto metrów w dół aby przekroczyć rzekę Gergeti. Czas przejścia 3 h. To ładne miejsce na odpoczynek i biwak. Dalej już tylko kamienie, śnieg i lód. Dalej wznosimy się mozolnie po morenach w kierunku wielkiej skały, która mijamy po lewej stronie. Tu wchodzimy na lodowiec Gergeti. Nim maszerujemy do stacji meteorologicznej, położonej na 3600 m. Na lodowcu występują szczeliny, dlatego należy asekurować się liną podczas przejścia po nim. Trzypiętrowy budynek przeznaczony dla alpinistów jest z 1933 roku i bardzo przypomina "Prijut 11". Jest w złym stanie, ale można w nim spać i rozpalić ogień. W zależności od warunków i kondycji zespołu, można podejść na wysokosć 4000 m i tam biwakować w namiotach, by kolejnego dnia mieć krótszy dystans do pokonania. Od stacji na szczyt wiodą dwie drogi. Pierwsza, o wycenie 3B, prowadzi od strony południowo-wschodniej, śnieżno-lodową ścianą. Druga droga, klasyczna, wiedzie od strony południowo-zachodniej, najpierw moreną potem skrajem lodowca. Szlak wyprowadza na przełęcz między Kazbekiem a Pikiem Spartak (4677 m). Dalej skalno-lodową granią na szczyt, tu wiszą poręczówki. Czas wejścia - 10 h.

 

Zainteresowany?
Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się całą resztą.

+48 603 847 849

 

Program wyprawy


1 dzień - przelot do Tbilisi/Kutaisi i dalej przejazd do Kazbegi,
2 dzień - odpoczynek, przygotowanie do wyjscia w góry,
3-7 dzień - akcja górska na Kazbeku,
8 dzień - dzień zapasowy i/lub powrót do Tbilisi/Kutaisi, zwiedzanie miasta
9 dzień - powrót do Polski.

 

 • plecak ok. 50-60 litrów
 • czapka (polarowa, windstoperowa, ew. kominiarka)
 • rękawice 2 pary: polarowe + grube(ciepłe)
 • bielizna termoaktywna, koszulki z krótkim rękawem
 • bluza polarowa, sweter puchowy
 • kurtka (membrana Gore-Tex, inne.)
 • spodnie, spodnie z membraną(Gore-Tex lub inne)
 • skarpety ok. 3 par (ciepłe)

 

 • stuptuty
 • buty (ciepłe górskie)
 • okulary lodowcowe(ew. gogle)
 • krem z wysokim filtrem UV
 • kije trekkingowe (opcjonalnie)
 • palnik + gaz +menażka
 • przybory toaletowe
 • folia NRC

 

 • apteczka osobista
 • śpiwór
 • karimata(ew. mata samopompująca)
 • raki
 • kask
 • uprząż + karabinki zakręcane 3 szt.
 • czekan
 • repsznur + pętle 2 szt. po 70 cm
 • czołówka + zapasowe baterie
 • termos

 

Koszt 3100 zł obejmuje:

-opiekę polskiego, doświadczonego kierownika wyprawy,

-dodatkową opiekę miejscowych lokalnych licencjonowanych przewodników,

-przejazdy na miejscu,

-organizację wyprawy,

-noclegi na kwaterach prywatnych wraz z wyżywieniem HB (śniadanie+obiadokolacja) przed i po akcji górskiej - 2 noclegi, w czasie akcji górskiej na Kazbeku noclegi w namiotach,

-ubezpieczenie wysokogórskie i turystyczne

 

Koszt nie obejmuje:

-lotu,

-wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie,

-noclegów w razie wcześniejszego zakończenia akcji górskiej,

- wyżywienia, alkoholu,

-wydatków własnych,

-nadbagażu,

-gazu,

-indywidualnego wyposażenia uczestnika,

 

 

Pierwotna i czysta przyroda Kaukazu, Kazbek - samotny kolos, niezwykły koloryt i kultura narodów kaukaskich, grizińska droga wojenna, Tibilisi i jego zabytki, czarny piasek na brzegu Morza Czarnego i Stalin - wiecznie żywy!

 

Pierwotna i czysta przyroda Kaukazu, Kazbek - samotny kolos, niezwykły koloryt i kultura narodów kaukaskich, grizińska droga wojenna, Tibilisi i jego zabytki, czarny piasek na brzegu Morza Czarnego i Stalin - wiecznie żywy!

 

Wyprawę prowadzą doświadczeni instruktorzy klubowi z wieloletnim doświadczeniem górskim. SPRAWDŹ, kto poprowadzi Twoją wyprawę! Dodatkowo na miejscu do każdej wyprawy dołącza miejscowy, lokalny licencjonowany przewodnik. Ilość prowadzących dostosowana jest do wielkości grupy.

Sprawdź też wyprawę łączoną na Kazbek i Elbrus, przy wyborze, której zapraszamy Cię do udziału w kursie turystyki zimowej w Tatrach, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Koszt regularny kursu to 750 zł. Sprawdź więcej informacji na temat 4-dniowego KURSU TURYSTYKI ZIMOWEJ.

Wyprawę prowadzą doświadczeni instruktorzy klubowi z wieloletnim doświadczeniem górskim. SPRAWDŹ, kto poprowadzi Twoją wyprawę! Dodatkowo na miejscu do każdej wyprawy dołącza miejscowy, lokalny licencjonowany przewodnik. Ilość prowadzących dostosowana jest do wielkości grupy.

ZOBACZ GALERIĘ Z WYPRAWY W KAUKAZ

 

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Szczegóły wyprawy

Data rozpoczęcia 06-07-2024
Data zakończenia 16-07-2024
Dostępne miejsca 4
Koszt indywidualny 3.600zł
Koszt obejmuje opiekę polskiego, doświadczonego kierownika wyprawy, dodatkową opiekę miejscowych lokalnych licencjonowanych przewodników, przejazdy na miejscu, organizację wyprawy, wynajęcie koni niosących bagaż do Meteo, noclegi na kwaterach prywatnych wraz z wyżywieniem HB (śniadanie+obiadokolacja) przed i po akcji górskiej - 2 noclegi, w czasie akcji górskiej na Kazbeku noclegi w namiotach, ubezpieczenie wysokogórskie i turystyczne
Koszt nie obejmuje lotu, wycieczek fakultatywnych oraz nie ujętych w programie, noclegów i wyżywienia w trakcie ewentualnego programu fakultatywnego, lub w razie wcześniejszego zakończenia akcji górskiej, ew. dodatkowych posiłków, alkoholu, wydatków własnych, nadbagażu, gazu, indywidualnego wyposażenia uczestnika,
Kadra szkoleniowa Instruktor PKA
Lokalizacja Kazbek

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2024 Polski Klub Alpejski