Wyprawa El Misti, Chachani

Atrakcje

Wejście na dwa szcześciotysięczniki, rejs po jeziorze Titikaka, spacer po Wyspie Słońca w przepięknej scenerii Kordyliery Królewskiej, wizyta w Kanionie Colca i podziwianie kondorów w ich naturalnym środowisku, La Paz i Arequipa niesamowite miasta.

Zagrożenia

Choroba wysokościowa, oparzenia, choroby brudnych rąk.

Wyprawa

Nasza wyprawa wiedzie przez południowe Peru i północną część Boliwii. Po długim locie wylądujemy w białym mieście, czyli w Arequipie. Jest to drugie co do wielkości peruwiańskie miasto, położone u podnóży dwóch wulkanów, El Misti oraz Chachani. Jednak zanim spróbujemy je zdobyć udamy się na wycieczkę do jednego z najgłębszych kanionów na świecie, Kanionu Colca, gdzie będziemy mogli podziwiać kondory. Król Andów dumnie szybuje nad urwiskami kanionu, a okazji do zrobienia pięknych zdjęć będzie wiele. Następnie rozpoczniemy działalność górską na wulkanie El Misti (5822 m), na którą przeznaczymy 3 dni. Szczyt jest łatwy technicznie, ale jest relatywnie wysoki, dlatego dobra aklimatyzacja jest niezbędna. Po wejściu przyjdzie czas na zwiedzanie Arequipy, szczególnie wpisanego na listę UNESCO klasztoru św Katarzyny.
Kolejnym naszym celem będzie uchodzący za najłatwiejszy sześciotysięcznik świata Chachani (6075 m). Górę można zdobyć w ciągu jednego dnia, jeżeli posiada się dobrą aklimatyzację. Kolejny etap naszej wyprawy to przejazd do Boliwii, po drodze zatrzymamy się nad jeziorem Titikaka i popłyniemy w rejs na Islę del Sol. Położona powyżej 4000 m wyspa oferuje malowniczy trekking, podczas którego można podziwiać dostojne szczyty Kordyliery Królewskiej. Wreszcie dotrzemy do La Paz. Stąd udamy się w pobliskie góry by zmierzyć się z Huyana Potosi. Góra o wysokości 6088 metrów góra jest wspaniałym celem, na który przeznaczymy 3 dni. Wejście ma charakter wyprawy lodowcowej, dlatego też konieczne jest posiadanie niezbędnego sprzętu. Widoki ze szczytu nie mają sobie równych! Na koniec naszej wyprawy śmiałkowie będą mogli sprawdzić się w zjeździe słynną drogą śmierci. 3300 metrów przewyższenia pokonujemy na specjalnych rowerach, zjazd rozpoczynamy na często ośnieżonej przełęczy, a kończymy w dżungli. Z La Paz wracamy do kraju.

ZAPYTAJ O WIĘCEJ!

Program wyprawy

1 dzień - wylot z Polski, przylot do Limy,
2 dzień - przelot do Arequipy, zwiedzanie miasta,
3 dzień - przejazd do Kanionu Colca, podziwianie kondorów,
4 dzień - akcja górska na El Misti, biwak na 4400 m,
5 dzień - atak szczytowy na El Misti,
6 dzień - zwiedzanie Arequipy, klasztor św. Katarzyny,
7 dzień - atak na Chachami,
8 dzień - przejazd do Puno i dalej do Copacabany (Bolivia),
9 dzień - wycieczka na Isla del Sol, przejazd do La Paz,
10 dzień - downhil na Camino de la Muerte, spacer po mieście,
11 dzień - przejazd do schroniska Casa Blanca na 4800 m,
12 dzień - wyjście do schroniska na 5250 m,
13 dzień - atak szczytowy na Huyana Potosi, zejście, powrót do La Paz,
14 dzień - dzień zapasowy,
15 dzień - wylot do Polski,
16 dzień - powrót do kraju

Koszt:

Obejmuje: przejazdy na miejscu, ubezpieczenie górskie, permity, wyżywienie (w dolinach stołujemy się w restauracjach, w górach posiłki przyrządzamy samodzielnie), noclegi (śpimy w namiotach, schroniskach i tanich hotelikach), opiekę kierownika grupy

Nie obejmuje: lotu, kosztów nadbagażu w samolocie, gazu

 

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Data rozpoczęcia Data zakończenia Lokalizacja Koszt indywidualny Zarejestruj
01-05-2022 16-05-2022 El Misti 5.500zł
Rejestracja dla zalogowanych członków klubu
01-09-2022 16-09-2022 El Misti 5.500zł
Rejestracja dla zalogowanych członków klubu

Wyszukaj wyprawę lub szkolenie

Szukaj od daty
Kategoria
Lokalizacja

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2021 Polski Klub Alpejski

Wykonano z przez WEBART-IT.PL