Wyprawy do 4000m

Kategoria
Lokalizacja

Góry Żółte / Huang Shan

 

glob

Kontynent

AZJA

mapa

Państwo

CHINY

pasmo górskie

Pasmo górskie

GÓRY ŻÓŁTE

czas trwania

Czas trwania

15 DNI

Góry ŻółteGóry ŻółteGóry ŻółteGóry Żółte

 

Po szczęśliwym lądowaniu w Pekinie udajemy się na południowy-zachód lecimy Zhangjiajie. Stąd pojedziemy do bram parku Wulingyuan. Tu przez trzy dni będziemy podziwiali niesamowite turnie, które były główną inspiracją dla scenografów filmu "Avatar" i zagrały w tej produkcji. Wśród piaskowcowych ostańców poprowadzono szereg uroczych ścieżek, dzięki którym można bez problemów dotrzeć do wszystkich zakątków parku. Pierwszego dnia zobaczymy Golden Whimp Stream scernic area oraz Golden Rock Village, do którego można podjechać gondolą. Drugiego dnia odwiedzimy rejon Tianzi Mountain gdzie będziemy napawać się widokami tonących we mgle kamiennych iglic. Zobaczymy również wspaniałą jaskinię Żółtego Smoka.  
Natomiast w rejonie Yangshuo będziemy zwiedzać urokliwe wapienne wzgórza dominujące w całej okolicy. Na naszych wypożyczonych rowerach przejedziemy doliny rzeki Yulong oraz rzeki Lijiang. Tereny zapewnią duży wybór dróg, na których ruch kołowy jest znikomy, zatem bez obaw można jeździć ciesząc się pięknymi widokami. Leniwi mogą wybrać romantyczny spływ bambusową tratwą. Będziemy też spacerować przez gigantyczny łuk skalny, zwany Moon Hill, odwiedzimy pobliską Gold Water Cave, wreszcie z pokładu statku pływającego po Lijiang będziemy podziwiać najsłynniejsze zielone wzgórza, których wizerunek jest uwieczniony na chińskim banknocie 20 juanów. Pobyt w okolicy miasta Guilin będzie miłym uzupełnieniem naszego pierwszego tygodnia spędzonego w Chinach.
Zaledwie sześć godzin drogi od Szanghaju, w południowej części prowincji Anhui, leżą Góry Żółte kolejny cel naszej wyprawy. Strzeliste turnie, potężne pionowe ściany, bezdenne urwiska bujnie porośnięte zielenią, tak najkrócej można opisać krajobraz Huangshan. Nawet w Chinach jest szansa na obcowanie z pięknem Gór Żółtych w idyllicznym sam na sam! Wystarczy wejść do parku tuż przed zamknięciem, kiedy wszyscy już z niego wychodzą. Wtedy do zmroku pomaszerujemy w samotności. Natomiast rano zanim ruszą kolejki będziemy mogli napawać się pięknymi widokami wsłuchani w śpiew kosogłosów.

Wejścia do parku usytuowane są zgodnie ze stronami świata, zatem są bramy wschodnia, zachodnia, północna. Dobrym rozwiązaniem jest trawers z jednej strony na drugą. My naszą wyprawę rozpoczniemy od wschodu. Najpierw przekroczymy bramę parku usytuowaną tuż obok Yungu Temple Station, skąd po dwóch godzinach podejścia dotrzemy w okolice górnej stacji kolejki White Goose Ridge. Tu zatrzymamy się na nocleg. Rankiem odwiedzimy Begining to Believe Peak i dalej pomaszerujemy w stronę Beiihei Hotel z zamiarem wejścia na Monkey Watching The Sea.

Maszerując na zachód mijamy pewnej odległości wieżę telewizyjną i obserwatorium meteorologiczne stojące na Brightness Top (1840 m). Natomiast spod wspomnianej kolejki ruszymy do Illusion Scenic Area, czyli zachodniego kanionu by z jego granitowych ścian podziwiać wspaniałe widoki. Trzeba przyznać, że sceneria jest bajkowa, a pomysłowo poprowadzone ścieżki dają szansę obcowania z przestrzenią. Żadne zdjęcia nie oddadzą niepowtarzalnego klimatu urwisk, które nas tam otaczają. Widoki są pocztówkowe, wręcz trudno oderwać od nich wzrok. Na dno wspomnianego zachodniego kanionu można dostać się od wschodniej strony lub przez znacznie mniej zatłoczony szlak zachodni, wiodący przez Walking Fairy Bridge. Most jest sam w sobie niezwykłą atrakcją, zbudowana w 1987 roku kładka łączy dwa pionowe bloki skalne, w których wydrążono tunele. Być może ruch na tym szlaku jest mniejszy z tego powodu, że miejsca, w którym osiąga on dno kanionu do kolejki szynowej trzeba jeszcze podejść około 240 m w pionie. Wspomnianą kolejką możemy wrócić pod Baiyun Hotel, położonego w samym sercu parku narodowego, skąd można kontynuować marsz w kierunku Lotus Peak (1864 m) oraz Heavenly Peak (1810 m). Są to dwa najwyższe szczyty okolicy, które mogą być celem osobnych wycieczek. Tuż obok nich znajduje się stacja kolejki linowej Jade Screen, ułatwiająca komunikację z zachodnią bramą parku. Do tej bramy dotrzemy również 15 - kilometrowym szlakiem, po którego pokonaniu zakwasy w nogach mamy pewne jak w banku. Wybierzemy ten wariant tym samym kończąc trawers wschód-zachód przez cudowny Huang Shan.


 

Zainteresowany?
Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się całą resztą.

+48 603 847 849

 

Program wyprawy


dzień 1 - Przelot z Warszawy do Pekinu, przelot do Zhangjiajie, nocleg w hotelu
dzień 2 - Wejście do parku narodowego Wulingyuan, nocleg w hotelu,
dzień 3 - Zwiedzanie "Avatar Mountains", nocleg w hotelu,
dzień 4 - Zwiedzanie "Avatar Mountains", nocleg w hotelu,
dzień 5 - Zwiedzanie Yellow Dragon Cave, przelot do Guilinu, przejazd do Yangshuo, nocleg w hotelu.
dzień 6 - Wycieczka rowerowa doliną rzeki Yulong, nocleg w hotelu.
dzień 7 - Wycieczka rowerowa doliną rzeki Lijiang, wejście na wzgórze Moon Hill, nocleg w hotelu.
dzień 8 - Rejs po rzece Lijiang, wieczorny przelot do Shanghaju, nocleg w hotelu.
dzień 9 - Zwiedzanie Shanghaju, nocleg w hotelu.
dzień 10 - Przejazd w Góry Żółte, wyjście do parku narodwego Huanszan, nocleg w namiocie.
dzień 11 - Akcja górska, wejście na Lotus Peak (1860 m), nocleg w namiocie.
dzień 12 - Wejście na Heavenly Peak (1810 m), zejście do bram parku, nocleg w hotelu.
dzień 13 - Przejazd do Pekinu szybkim pociągiem, nocleg w hotelu.
dzień 14 - Zwiedzanie Muru Chińskiego, nocleg w hotelu.
dzień 15 - Zwiedzanie Zakazanego Miasta, wieczorem wylot do Polski. 

 

 • Plecak ok. 50-60 litrów
 • Buty trekkingowe
 • Adidasy
 • Klapki, sandały
 • Skarpety trekkingowe
 • Bielizna termoaktywna
 • Spodnie trekkingowe
 • Polary 2szt
 • Kurtka, spodnie z membrany(np. Gore-Tex)
 • Rękawiczki(polarowe)

 

 

 • Czapka
 • Chusta wielofunkcyjna(buff)
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Krem UV
 • Kije trekkingowe
 • Czołówka(zapasowe baterie!)
 • Menażka
 • Palnik
 • Gaz
 • Termos

 

 

 • Sztućce
 • Śpiwór
 • Karimata(ew. mata samopompująca)
 • Folia NRC
 • Apteczka z lekami osobistymi
 • Przybory toaletowe
 • Paszport
 • Pieniądze

 

 

Koszt obejmuje:

3 loty wewnętrzne, szybki pociąg Szanghaj-Pekin, wszystkie pozostałe transfery, noclegi w hostelach i hotelach, ubezpieczenie, wejścia do atrakcji opisanych w programie, opiekę kierownika wyprawy. 

 

Koszt nie obejmuje:

wizy (450 zł), lotu Warszawa- Pekin-Warszawa (ok.1800-2500 zł), wyżywienia 

 

 

Morza mgieł nad skalnymi iglicami Wulingyuan, granitowe turnie w Górach Żółtych, niezapomniane zachody słońca nad rzeką Li, unikalne sosny z gatunku Pinus Hwangshanensis, Wielki Mur i Zakazane Miasto, chińska kuchnia i wiele innych!

 

Choroby brudnych rąk.

ZOBACZ piękne, górskie widoki w

GALERII ZDJĘĆ z wyjazdu do CHIN

 

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Szczegóły wyprawy

Data rozpoczęcia 06-04-2024
Data zakończenia 21-04-2024
Dostępne miejsca 10
Koszt indywidualny 7.500zł
Koszt obejmuje 3 loty wewnętrzne, szybki pociąg Szanghaj-Pekin, wszystkie pozostałe transfery, noclegi w hostelach i hotelach, ubezpieczenie, wejścia do atrakcji opisanych w programie, opiekę kierownika wyprawy.
Koszt nie obejmuje wizy (450 zł), lotu Warszawa- Pekin-Warszawa (ok.1800-2500 zł), wyżywienia
Kadra szkoleniowa Instruktor PKA
Lokalizacja Huang Shan

Nie przyjmujemy już rejestracji na to wydarzenie

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2024 Polski Klub Alpejski