Wyprawy w góry dla początkujących

Kategoria
Lokalizacja

Wyprawa na Stok Kangri

 

glob

Kontynent

AZJA

mapa

Państwo

INDIE

pasmo górskie

Pasmo górskie

HIMALAJE

czas trwania

Czas trwania

14 DNI

Stok KangriStok KangriStok KangriStok Kangri

"Musisz po prostu iść, aż dojdziesz do końca. Czy nie takie właśnie jest życie?"
Steph Davis

 

 

Celem naszego wyjazdu jest zdobycie Stok Kangri 6153m.n.p.m.
Pobyt w Małym Tybecie jest doznaniem nie tylko sportowym ale też mistycznym.
„Rozgrzewką” będzie nasz lot z Dheli do Leh, w okienkach samolotu zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki potężnych Himalajów. Akcja Górska planowana jest na 4-6 dni, w zależności od pogody. Dlatego w naszym programie przewidujemy „dni zapasowe”, które albo wykorzystamy na działalność górską albo przeznaczymy je na rafting i safari po okolicach Leh. Po przyjeździe do Leh pierwszy dzień poświęcimy na odpoczynek po trudach długiego lotu. Następne 2 dni to spacery aklimatyzacyjne, miasto Leh leży na wysokości ok. 3500 m.n.p.m. zatem od samego początku możemy odczuwać trudy przebywania na większej wysokości.

Zwiedzamy miejscowe Gompy i Stupy, do każdej z nich musimy dojść, co powoli wpływa na aklimatyzację. Praktycznie z każdego miejsca mamy wspaniały widok na „naszą” górę i pozostałe otaczające szczyty. Aparaty fotograficzne nie będą miały chwili wytchnienia. Restauracyjki, małe targowiska tybetańskich uchodźców, sklepiki z pamiątkami, przyjaźni ludzie i niepowtarzalny klimat, to wszystko sprawia, że zaczynamy czuć się bardzo dobrze. Akcje górską rozpoczynamy od krótkiej podróży samochodem terenowym, który dowiezie nas do ujścia doliny. Po zważeniu sprzętu, załadowaniu osiołków zaczynamy marsz pod górę. Pierwsze dwa dni to marsz niesamowitą doliną, piękne widoki na przeróżne formacje skalne, bujna roślinność.

Obóz drugi znajduje się na wysokości ok. 5250 m.n.p.m. Z tego miejsca rozpoczniemy atak szczytowy. Nasz kucharz z pewnością ugotuje coś pożywnego, aby poprawić nam samopoczucie. Atak na szczyt rozpoczynamy ok. godz. 1.00 w nocy tak, aby na szczycie znaleźć się o wschodzie słońca. Wtedy powietrze jest najbardziej przejrzyste i gdy tylko szczęście nam dopisze i widoczność będzie dobra, zobaczymy rozległe Himalaje Zanskaru, Ladakhu oraz część Karakorum z niesamowyimym szczytem K2! Stok Kangri nie przedstawia żadnych trudności technicznych, więc nie potrzebujemy zaawansowanego sprzętu wspinaczkowego (patrz wykaz sprzętu), ale warto mieć ciepłe rzeczy, bo ranek na 6000 m bywa bardzo chłodny! Zejście odbędziemy tą samą drogą. Po powrocie do miasteczka udamy się na zasłużony odpoczynek. Będzie też chwila na zakup pamiątek. Pozostałe dni spędzamy, odwiedzając okoliczne, wspaniałe gompy i stupy buddyjskie oraz na raftingu, na jednej z rzek wypływających z Himalajów.


 

Zainteresowany?
Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się całą resztą.

+48 603 847 849

 

Program wyprawy


Dzień 1. Przylot do New Delhi, lot do Leh, solicy Ladakhu.
Dzień 2. Przylot do Leh – odpoczynek po podróży.
Dzień 3-4. Zwiedzanie miasta Leh, aklimatyzacja.
Dzień 5. Organizacja trekkingu, początek akcji górskiej, droga do obozu I.
Dzień 6-7 przejście do obozu II, atak szczytowy.
Dzień 8 zejście do Leh.
Dzień 9 Zwiedzanie klasztoru Layamuru.
Dzień 10-11 Rafting ( jedno lub dwu dniowy, zależnie od długości akcji górskiej)
Dzień 12 Safari po trzech największych Gompach w okolicy (Hemis).';/
Dzień 13 Lot do Delhi
Dzień 14 Wylot do Polski
Dzień 15 powrót do kraju.

 

 • plecak 60-90 litrów,
 • drugi plecak 20-40 litrów,
 • buty (takie jak w Tatry zimą),
 • klapki, skarpetki (coolmax, inne),
 • bielizna antypotna,
 • spodnie z polaru,
 • bluzy polarowe 2 szt., (lub sweterek puchowy),
 • kurtka i spodnie z membrany (gore, inne),
 • rękawiczki 2 szt. (na 5 palców, łapawice na 2 palce),

 

 • stuptuty,
 • czapka,
 • okulary lodowcowe (mogą być dobre okulary przeciwsłoneczne),
 • krem UV 25-50,
 • raki,
 • czekan,
 • kije składane, 
 • dobra czołówka,
 • termos,

 

 • sztućce (nóż+ łyżka),
 • śpiwór,
 • karimata,
 • folia NRC,
 • apteczka+leki osobiste,
 • przybory toaletowe,
 • paszport,
 • pieniądze

 

Koszt obejmuje:

przejazdy na miejscu, opłaty agencyjne i permit, ubezpieczenie, noclegi w hotelikach, wyżywienie, rafting, opiekę kierownika wyprawy

 

Koszt nie obejmuje:

Lot Dheli - Leh - Dheli, wizy indyjskiej, napoi

 

 

Himalajski sześciotysięcznik i magiczny widok ze szczytu na Zanskar, Karakorum a nawet na drugą górę świata K2 (8611 m)! Leh i jego nietuzinkowi mieszkańcy, zabytki sakralne religii wschodu i rafting na dzikich himalajskich rzekach. Prawdziwie kino drogi na Kardung La - najwyżej na świecie położonej drodze jezdnej.

 

Choroba wysokościowa, udar słoneczny, choroby „brudnych rąk”.

 

Ladakh („kraina przełęczy”), kraina w pn.-zach. Indiach, (stan Jammu i Kaszmir) i pd.–zach. Chinach. Obejmuje obszar leżący między rzekami Indus i Shyoku, powierzchnia 96 000 km2. (w tym 37 000 km2 pod chińską kontrolą – płaskowyż Aksai Chin). Do indyjskiej części Ladakhu zalicza się dystrykty: Ladakh (z rejonem Nubura na wschodnim skraju Karakorum i ladach Range w centrum) oraz Kargil i Zanskar po południowej stronie doliny Indusu. Głównym miastem rejonu jest Leh, leżące na 3520 m. W dol. Indusu i dystrykcie Kargul większość mieszkańców to muzułmanie, w pozostałej części Ladakhu przeważają buddyści.

Znajdują się tam liczne klasztory i świątynie lamaistyczne, z tego powodu krainę tę nazywamy „Małym Tybetem”. Stok Kangri, masyw (Golep Kangri; 6121 m), łatwo dostępny masyw górski w Zachodnich Himalajach, w centralnej części pasma Zanskar, w Indiach. Najwyższy Szczyt – Golep Kangri.

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

 

Informujemy, że opis wyprawy, podobnie jak cała działalność naszego Klubu, jest skierowany tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą należeć do Klubu, nie mogą brać udziału w jego działalności.

Szczegóły wyprawy

Data rozpoczęcia 01-08-2024
Data zakończenia 15-08-2024
Koszt indywidualny 6.300zł
Koszt obejmuje , przejazdy na miejscu, opłaty agencyjne i permit, ubezpieczenie, noclegi w hotelikach, wyżywienie, rafting, opiekę kierownika wyprawy.
Koszt nie obejmuje Lot Dheli - Leh - Dheli, wizy indyjskiej, napoi
Lokalizacja Stok Kangri

Zadzwoń

+48 603 847 849

POLSKI KLUB ALPEJSKI
ul. Partyzantów 2a
43-140 Lędziny

© 2023 Polski Klub Alpejski